درمان هموروئید با لیزر ، بررسی مزایا و معایب استفاده از لیزر

07/19/2018 | bichashk
درمان هموروئید با لیزر ، بررسی مزایا و معایب استفاده از لیزر

درمان هموروئید با لیزر روند رشد سریعی در بین روش های درمانی بواسیر داشته است. هموروئید یا بواسیر بیماری گاها دردناکی است و بیمار دوست دارد که به سریع ترین روش از دست آن خلاص شود. اما آیا بهترین و سریع ترین روش برای خلاصی از هموروئید جراحی است؟ گزینه های بسیار زیادی برای درمان بواسیر دردناک وجود دارد. به خصوص در دوره ی حاضر که علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت است و تجربه پزشکان در استفاده از روش های جدید افزایش یافته است.
اگر برای رهایی از هموروئید، تصمیم به جراحی دارید، این مقاله ممکن است نظر شما را تغییر دهد. زیرا در این مقاله قصد داریم در مورد روشی جدید در درمان هموروئید صحبت کنیم. استفاده از لیزر در جراحی هموروئید به درمانی محبوب در بین بیماران تبدیل شده است. اما این درمان جدید دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آنها می پردازیم.


مزایای درمان هموروئید با لیزر

اگر مقاله دانستنی های بیماری هموروئید را خوانده باشید میدانید که درمان به موقع بواسیر از اهمیت برخوردار است. اما انتخاب روش درمان، باید آگاهانه صورت بگیرد.

  • مهم ترین دلیل برای درمان هموروئید با لیزر این است که در مقایسه با جراحی روند درمان برای بیمار مشکل نیست و به راحتی پیش می رود.
  • تقریبا در تمام موارد، بعد از درمان هموروئید با لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار در همان روز مرخص می شود.
  • استفاده از لیزر در درمان هموروئید میزان خونریزی را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. در واقع عروق خونی توسط لیزر کنترل می شوند.
  • بافت اطراف هموروئید آسیب نمی بیند و زخم جراحی عمیقی در کار نیست. در جراحی بدون لیزر محل زخم ممکن است دچار مشکلاتی مانند عفونت شود. بنابراین به کار گیری لیزر در درمان بواسیر موجب کاهش عوارض بعدی ناشی از جراحی سنتی می شود.
  • با استفاده از لیزر دیگر نیازی به پانسمان بزرگ و زیاد نیست. بلکه با مقداری باند کوچک می توان محل جراحی را پوشش داد.
  • جراحی با لیزر زمان کمتری می برد و کار پزشک را کمتر می کند.
  • در درمان هموروئید با لیزر، زخم حاصل از جراحی به سرعت بهبود پیدا می کند.

معایب درمان هموروئید با لیزر

  • تجهیزات لیزر بسیار پر هزینه است
  • پزشکان در زمان جراحی نیاز به عینک های مخصوص دارند.
  • اگر در حین جراحی خون ریزی زیاد شود، راه های جلوگیری از خونریزی پر دردسر است.

با تمام معایب و مزایایی که در درمان هموروئید بیان شد، این روش موافقان و مخالفان زیادی دارد. با توجه به مزایای این روش موافقان آن بیش از مخالفانش است. زمانی که از لیزر به عنوان یک روش درمانی برای مبتلایان به بواسیر یاد می شود، بیشتر بیماران تمایل به استفاده از این روش دارند و مهمترین دلیل آنها عدم نیاز به بستری و تسریع در بهبودی است. جراحی هموروئید با استفاده از لیزر به عنوان هموروئیدکتومی شناخته شده است. بیماران معتقدند که این روش موثر تر از جراحی سنتی است و به سرعت به آن اطمینان می کنند. این طرز تفکر تا حدی درست است. زیرا روش جراحی به هر حال یک روش تهاجمی برای درمان است.

در مواقعی که لیزر به درمان بواسیر کمک نکند، استفاده از روش جراحی سنتی راه حل مناسبی است در غیر این صورت جراحی بواسیر به کمک لیزر راه حل سریع و ایمنی است.

امروزه استفاده از لیزر در تمام دنیا و برای اکثر بیماری ها روند چشمگیری داشته و خوشبختانه نتایج موفقیت آمیزی در بر داشته است. اگر به هموروئید مبتلا هستید، به شما پیشنهاد می کنم روش جراحی با لیزر را به عنوان یکی از گزینه های درمانی خود در نظر بگیرید و در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *