بیماری هابیماری های مقعدیفیستول و آبسه

درمان فیستول مقعد با لیزر و مزایای لیزر فیستول

پزشک متخصص با انجام معاینات مختلف بیماری فیستول مقعد را تشخیص می دهد و با استفاده از ابزاری مانند سونوگرافی، عمق عفونت و اندازه فیستول را شناسایی می کند. با توجه به ماهیت عفونی و باکتریایی فیستول، انجام جراحی فیستول نیاز به دقت زیادی دارد. جراحی فیستول مقعد با لیزر روش درمان قابل اطمینانی برای این بیماری است. البته روش جدید دیگری به نام VAAFT نیز وجود دارد که درمانی بدون درد و موفق است.


برخی از روش های درمان فیستول مقعد

همانطور که گفته شد، درمان فیستول مقعد با لیزر روش درمان مطمئنی است. اما برای بالا بردن اطلاعات بیماران در اینجا به برخی دیگر از روش های درمان این بیماری اشاره می کنیم:

فیستولوتومی

فیستولوتومی یا همان جراحی فیستول مقعدی رایج ترین روش درمان فیستول مقعدی است. در این روش برشی به بزرگی کانال فیستول مقعدی ایجاد می شود. این روش یک روش کاملا تهاجمی است و دوره نقاهت پس از جراحی نسبت به روش درمان با لیزر بسیار طولانی است.

فلپ پیشرفته

روشی برای بستن کانال فیستول مقعدی است. در این روش با استفاده از بخشی از بافت رکتوم یا پوست اطراف مقعد، فلپ ایجاد می شود. از این فلپ کمک گرفته و ترمیم فیستول صورت می گیرد .در این روش هم نیاز به برش عضله اسفنکتر است اما میزان برش نسبت به روش قبل کمتر است. درمان فلپ پیشرفته مناسب افرادی است که انجام عمل فیستولوتومی در آنها، احتمال ابتلا به بی اختیاری مقعدی را افزایش می دهد.

تکنیک ستون

در این روش یک نخ مخصوص را وارد کانال فیستول مقعدی می کنند. این نخ به مدت چندین هفته در کانال باقی می ماند و باعث تخلیه کامل عفونت از فیستول می شود. این روش هم مانند روش فلپ پیشرفته مناسب افرادی با ریسک بالا در ابتلا به بی اختیاری است.

درمان فیستول مقعدی به روش VAAFT

روشی جدید، مطمئن و بدون درد با مزایای فراوان برای درمان بیماری فیستول مقعدی. برای اطلاعات بیشتر به مقاله درمان فیستول مقعدی به روش VAAFT مراجعه کنید.

کلیات درمان فیستول مقعد با لیزر

درمان فیستول مقعدی با لیزر  روش درمان کارآمدی برای فیستول های عمیق، طولانی و گسترده است. با توجه به انعطاف پذیری پروب لیزر، طول فیستول بر نتایج حاصل از کارایی جراحی تاثیری ندارد. زمان درمان فیستول مقعد با لیزر بسیار کوتاه است. بر خلاف جراحی فیستول مقعدی (فیستولوتومی)درمانی بدون درد، بسیار موفق و با حداقل زمان استراحت.

هدف از جراحی با لیزر

هدف از بکارگیری لیزر بستن مسیر کانال فیستول مقعدی با کمترین آسیب است. با استفاده از لیزر آسیب کمتری به عضله وارد می شود و همچنین اثر بخشی این روش بسیار امیدوار کننده تر از روش جراحی سنتی (فیستولوتومی) است. مسیر اولیه کانال فیستول مقعدی با استفاده از انرژی لیزر که حاصل از فیبر متصل به دیود است بسته می شود. به کارگیری لیزر پیچیدگی های جراحی سنتی را از میان بر میدارد و بهترین راه برای صرفه جویی در زمان است. پروب لیزر بسیار انعطاف پذیر است و به همین خاطر به راحتی در کانال فیستول قابل کنترل است. درمان فیستول مقعد با لیزر فقط چند دقیقه طول می کشد و در این زمان کوتاه تمام کانال به طور کامل از بین می رود.

مزایای درمان فیستول مقعدی با لیزر

  • آسیب کمتر به عضلات اسفنکتر مقعد
  • درمان بدون نیاز به برش جراحی
  • روند بهبودی سریع و بدون تاثیر بر روی انجام فعالیت های روزانه
  • درمان با لیزر را می توان با روش های دیگر درمان ترکیب کرد
  • درمانی بدون درد با درصد موفقیت بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا