بیماری هابیماری های مقعدی

کلینیک و مراکز درمان هموروئید با لیزر در تهران

احساس ناخوشایند در مقعد، خونریزی، تورم و ناتوانی در دفع تنها بخشی از تجربه های روزانه و ناخوشایند بیماران مبتلا به هموروئید است . اما خوشبختانه در چند سال اخیر روشهای نوینی برای این بیماری معرفی شده است که به بیماران امکان رهایی دائمی از این عارضه را می دهد.
درمان بواسیر با لیزر را می توان به عنوان روش نوین درمان این بیماری معرفی کرد. این درمان چند سالی است که به روشی پرطرفدار و محبوب در میان پزشکان و بیماران مبدل شده است. بی شک، علت استقبال از این روش هم مزیت های آن در مقایسه با دیگر روشها و نیز تایید بیمارانی است که قبلا سابقه انجام چنین عملی را داشته اند. اگر درگیر این بیماری هستید و در انتخاب درمان مناسب دچار تردید شده اید ما به شما در انتخاب روش درمان کمک می کنیم. در ادامه لیستی از مرکز درمان بواسیر با لیزر تهیه شده است که در اختیار شما می گذاریم:


بواسیر چیست؟

بواسیر چیست؟بواسیر نوعی بیماری مقعدی است که در دیگر زبان های دنیا با نام هموروئید نیز شناخته میشود. بواسیر تورم سیاهرگ های مقعد و یا به زبان عامه تر گشاد شدن سیاهرگ های ناحیه مقعد است. اگر سیاهرگ ها داخل کانال مقعد ( نزدیک خروجی مقعد ولی داخل آن) دچار تورم شوند، بیماری داخلی است. ولی در صورتی که این مشکل برای سیاهرگ هایی که بر روی عضله مقعد قرار دارند؛ روی دهد، هموروئید خارجی نام می گیرد.علت هموروئید وارد شدن فشار به این سیاهرگها در طول زندگی و در اثر مجموعه ای از عوامل مختلف است. به طور مثال اضافه وزن، بارداری، به مدت طولانی نشستن، زایمان، رابطه جنسی مقعدی، کهولت سن و … می توانند از عوامل تاثیر گذار در این بیماری باشند.از علائم این بیماری نیز می توانیم به درد تیر کشنده به خصوص هنگام دفع، خونریزی ( مشاهده خون در مدفوع)، التهاب و تورم اطراف مقعد، مشاهده بیرون زدگی های گوشتی از مقعد (این بیرون زدگی ها همان سیاهرگ های پرولاپس شده است.) و سوزش و خارش اشاره کنیم.

لیزر بر خلاف جراحی به صورت سرپایی انجام شده یعنی شما می توانید حداکثر یک ساعت پس از انجام آن مرخص شده و حتی به محل کار خود بازگردید.

چه روشهای برای درمان وجود دارد؟

از آنجایی که قدمت تاریخی بیماری بواسیر به دوره مصر باستان میرسد. روشهای متنوع و قدیمی بسیاری برای درمان این بیماری وجود دارد. البته همه این روشها به یک اندازه موثر نبوده و چه بسا روشهای وجود دارد که می توانند به بدتر شدن شرایط بیانجامد.روشهای درمان این بیماری یک مجموعه گسترده است. که از درمان های خانگی، دارویی تا جراحی، رابربند، لیزر و … را شامل میشود. درمان قطعی بواسیر زمانی انجام می شود که بافت متورم شده به طور کامل از مقعد خارج گردد.

درمان خانگی هموروئید شامل استفاده از داروهای گیاهی و طب سنتی برای برطرف کردن عارضه است، درمان های دارویی نیز استفاده از انواع مسکن و ضد التهاب ها را شامل میشود. این درمان ها تنها نقش تسکین دهندگی داشتند و نمی توانستند عارضه را به طور کامل برطرف کنند.

در دوره هایی دیگر روشی هایی مشابه رابربند وجود داشت که اساس کار آنها از بین بردن بافت با قطع جریان خونرسانی بود. امروزه رابربند به بستن باند لاستیکی بر پایه هموروئید با هدف از بین بردن این بافت گفته میشود. این روش دردناک و آزاردهنده بود و البته بعد از افتادن بافت عوارض دیگر مثل خونریزی، درد شدید و عفونت ایجاد میشد.

با گذشت زمان متخصصان تصمیم گرفتند روشهای جراحی را جایگزین کنند. جراحی هموروئیدکتومی را می توان بزرگترین ترس بیماران دانست. شنیدن تجربیات دیگران در مورد درد شدید پس از جراحی موجب شد، اکثر بیماران به سختی تن به چنین جراحی آزار دهنده ای بدهند. ضمن آنکه انجام جراحی با دوره نقاهت طولانی مدت همراه است و عوارض جراحی های معمول مانند خونریزی، عفونت و … را نیز به همراه دارد.

لیزر هموروئید بهترین روش درمان

بهترین روش برای درمان هموروئیدبا پیشرفت علم و دانش تیغ جراحی جای خود را به لیزر داده است. به این ترتیب چند سالی است که درمان بواسیر با لیزر عنوان بهترین روش درمان را از آن خود نموده است. علت این امر را می توان مزیت ها و ویژگی های منحصر به فرد این درمان عنوان کرد. لیزر هیچ یک از معایب و عوارض دیگر روشها مانند عفونت، خونریزی، درد و …. را ندارد.

لیزر بر خلاف جراحی به صورت سرپایی انجام شده یعنی شما می توانید حداکثر یک ساعت پس از انجام آن مرخص شده و حتی به محل کار خود بازگردید. ضمن آنکه تجربه درمان به پزشکان ثابت کرده این درمان قطعی است و بیماران را از عود مجدد چنین بیماری در امان می دارد.

مزیت های لیزر بواسیر

  • این درمان سرپایی و سریع است.
  • لیزر بدون احساس درد یا خونریزی است.
  • لیزر مانع از عفونت و یا عود مجدد بیماری می گردد.
  • لیزر نتیجه قطعی داشته یعنی با یک بار به طور کامل برطرف میشود. پس از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
  • دوره نقاهت کوتاه، زیرا لیزر به ترمیم سریعتر بافت های آسیب دیده کمک می کند.

هزینه

یکی از مسائل قابل توجه در انتخاب روش درمان، هزینه است. که البته لیزر از این نظر نیز برای بیماران مقرون به صرفه است. زیرا لیزر به جز موارد خاص تنها در یک مرحله و در کمتر از نیم ساعت انجام میشه و بعد از آن هم احتمال اینکه بیماری عود کند بسیار کم است.

با انجام لیزر در واقع هزینه های بستری در بیمارستان، دریافت بیهوشی و …. حذف میشوند. از طرفی این درمان چون نسبت به سایرین احتمال عود بسیار کمتری دارد، بنابراین نیازی به تکرار لیزر درمانی و یا انجام دیگر روشها نیست.

اینکه دقیقا بگوییم هزینه لیزر چقدر است؟ از توان ما خارج است. این هزینه با توجه به شهر و مرکز درمانی و میزان عود بیماری شما متفاوت است. اما نگران نباشید ما در ادامه شماره تماس ها و آدرس سایت کلینیک ها مختلف را جمع آوری کردیم. پس تنها کافی است برای تعیین هزینه خود شما مستقیما با مرکز جراحی هموروئید با لیزر تماس بگیرید!

چه متخصصی و چه مرکزی؟

درمان هموروئید با لیزراول از هر چیز بگویم که برای گرفتن بهترین نتیجه باید برای درمان از پزشک یا دکتر متخصص جراح یا متخصص گوارش و البته پزشکی با تجربه کمک بگیرید. در غیر این صورت حتی اگر لیزر کنید، باز هم به نتیجه قطعی نمی رسید. زیرا اگر درمان با دقت انجام نشود، بی شک بیماری شما مجددا عود می کند.

در حال حاضر در تهران و دیگر مراکز استانها تکنولوژی لیزر وجود دارد. پس جای هیچ نگرانی نیست. البته اگر در شهر خود چنین خدماتی وجود ندارد، می توانید برای یک روز به تهران سفر کنید و در همان روز تحت معاینه و درمان قرار بگیرید.

در ضمن خدمات لیزر این بیماری را می توانید هم در مراکز خصوصی و کلینیک ها و هم در مراکز بیمارستانی دریافت کنید. ولی خب مسلماً دریافت نوبت از بیمارستان ها زمان بر است و حتی ممکن است چند ماه درمان شما را به تاخیر اندازد که در این صورت شرایط وخیم تر خواهد شد. ضمن آنکه برخی بیماران ممکن است در مراحل بیرون زدگی بافت باشند، و نیاز به درمان اورژانسی دارند.

همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا مراجعه به مراکز پر رفت و آمد مانند بیمارستان ها به جز در موارد ضروری توصیه نمیشود. در ادامه به معرفی چند بیمارستان و کلینیک شناخته شده و مرکز جراحی هموروئید با لیزر  در تهران می پردازیم:

کلینیک پایتخت

کلینیک درمان یا همان کلینیک پایتخت، مرکز معتبر و با سابقه ای است که در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی مثل بواسیر، شقاق (فیشرکیست مویی، فیستول و … با لیزر در مرکز شهر تهران و در میدان ونک فعالیت دارد. کادر درمانی این کلینیک را متخصصانی با تجربه تشکیل داده اند.

برای ارتباط  با این کلینیک می توانید با شماره های تماس : 88870896 و 09194696178 در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک درمان به آدرس (clinicdarman.com) مراجعه نمایید.

ایران کلینیک

ایران کلینیک با سابقه ترین مرکز درمان لیزری بواسیر است. پزشک جراح این کلینیک، دکتر بیژن عابدیان دارای بورد تخصصی جراحی و عضو هیئت علمی دانشگاه است. این پزشک سال های متمادی است که در این زمینه فعالیت دارد.

برای ارتباط با این کلینیک با شماره های تماس : 02186084961 و 09198770283 در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مطالعه مقالات پزشکی مرتبط به آدرس (iran-clinic.com) مراجعه نمایید.

کلینیک نوین

کلینیک نوین مرکز پزشکی معتبر و با سابقه ای دیرین است که در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی با لیزر به صورت سرپایی و در محیطی کاملاً بهداشتی و ضد عفونی شده فعالیت دارد. کادر درمانی و پزشکی این کلینیک را متخصصانی با تجربه تشکیل داده اند. برای ارتباط با این کلینیک میتوانید از شماره تماس های 02188871047 و 0919771552 استفاده کنید. اطلاعات تکمیلی در رابطه با این مرکز درمانی را می توانید در سایت نوین به آدرس (jarah.clinic) مطالعه نمایید.

بیمارستان عرفان

کلینیک تخصصی بیمارستان عرفان واقع در سعادت آباد، یکی دیگر از مراکز درمانی است که در زمینه درمان هموروئید با لیزر فعالیت دارد. برای ارتباط با این کلینیک با شماره تماس های 02123021707 در ارتباط باشید. همچنین برای اطلاهات بیشتر می توانید به سایت بیماریستان عرفان به آدرس (erfanhospital.ir) مراجعه نمایید.

بیمارستان میلاد

بیمارستان فوق تخصصی میلاد یکی دیگر از مراکزی است، که انواع خدمات پزشکی و جراحی را ارائه میدهد. این بیمارستان از مجموعه ای از پزشکان متخصص تشکیل شده است. این مرکز را می توان از مهمترین و پر مشغله ترین مراکز درمانی کشور از نظر آمار مراجعه کنندگان به شمار آورد. در نتیجه ارائه خدمات ممکن است با تاخیر انجام شود. برای دریافت نوبت ویزیت می بایست به سایت بیمارستان میلاد ( miladhospital.com ) مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا