درمان خانگی هموروئید یا بواسیر ،با استفاده از فندق افسونگر،آلوئه ورا، حمام آب گرم و…

07/22/2018 | bichashk
درمان خانگی هموروئید یا بواسیر ،با استفاده از فندق افسونگر،آلوئه ورا، حمام آب گرم و…

درمان خانگی هموروئید شامل راهکارهای درمانی ساده است که با به کار گرفتن آنها، از شر درد و خونریزی هموروئید خلاص می شوید و یا حداقل از شدت آن می کاهید. علائم رایج بیماری هموروئید می تواند شامل درد، خارش، و خونریزی باشد. برای مطالعه بیشتر در مورد بیماری هموروئید هموروئید در زنان باردار هم مشاهده می شود و با توجه به شرایط حساس زنان باردار باید هر چه سریع تر درمان هموروئید را آغاز کرد.


استفاده از فندق افسونگر در درمان خانگی بواسیر

فندق افسونگر، جادوگری است که می تواند دو عامل آزار دهنده اصلی بواسیر یعنی خارش و درد را به طور هم زمان مداوا کند. فندق افسونگر یک ماده ضد التهاب طبیعی است بنابراین می تواند جلوی تورم هموروئید را بگیرد و آن را التیام بخشد.
برای استفاده از فندق افسونگر در درمان خانگی هموروئید می توانید از محصولات آماده آن در بازار مانند روغن فندق افسونگر، دستمال های مرطوب و یا صابون فندق افسونگر  استفاده کنید. این محصولات را مستقیما بر روی ضایعه ی هموروئید استفاده کنید و منتظر بهبودی کامل خود باشید.
بواسیر یک مشکل رایج است به نوعی که بیماری هموروئید در کودکان و نوزادان هم مشاهده می شود. برای حل این مشکل می توان از درمان های خانگی بواسیر کمک گرفت.

معجزه آلوئه ورا در درمان خانگی هموروئید

ژل آلوئه ورا به صورت آماده در داروخانه ها موجود است. همچنین می توانید به طور مستقیم برگ آلوئه ورا را خریداری کنید و ژل آن را استفاده کنید. آلوئه ورا دارای خواص شگفت انگیز بسیاری است. این گیاه در درمان خانگی شقاق مقعدی هم کاربرد دارد و به تسکین بیماری و درد کمک می کند. البته در موارد پیشرفته بیماری هموروئید کار به جراحی می رسد، البته با وجود روش درمان هموروئید با لیزر و مزیت های آن دیگر نگرانی چندانی در مورد جراحی وجود ندارد.

حمام آب گرم و درمان خانگی هموروئید

حمام آب گرم باعث کاهش علائم دردناک هموروئید می شود. شما می توانید از یک حمام سیتز استفاده کنید که یک وان پلاستیکی کوچک است که بر روی صندلی توالت قرار میگیرد  و یا از وان حمام استفاده کنید. برای بهبود علائم بیماری، بعد از هر بار اجابت مزاج حدود 20 دقیقه در آب گرم بنشینید.

استفاده از پمادهای آنتی هموروئید

پماد و کرم های زیادی برای درمان و کاهش علائم هموروئید در داروخانه ها موجود است و شما با مراجعه به داروخانه می توانید این پماد ها را خریداری کنید. این پمادها معمولا بدون نسخه پزشک فروخته می شوند اما شما باید احتیاط لازم را در استفاده از این محصولات داشته باشید. بیش از مدت و مقدار معین از این داروها استفاده نکنید و حتما دوره درمان بواسیر را با توجه به بروشور موجود در جعبه دارو کامل کنید. توجه داشته باشید که اگر از پماد هیدروکورتیزون استفاده می کنید، بیش از یک هفته آن را به کار نبرید.

کاربرد دستمال مرطوب در درمان خانگی هموروئید

استفاده از دستمال کاغذی بعد از اجابت مزاج باعث تحریک بواسیر می شود و بیماری شما را تشدید می کند. در عوض استفاده از دستمال مرطوب می تواند به روند بهبودی شما کمک کند. البته باید توجه داشته باشید که از دستمال مرطوب های بدون الکل، عطر و یا سایر تحریک کننده ها استفاده کنید زیرا این مواد بیماری هموروئید را تشدید می کند. اگر دستمال مرطوب شامل مواد تسکین دهنده مانند آلوئه ورا یا روغن فندق باشد بسیار عالی است و کمک فراوانی به بهبود شما می کند .

استفاده از کمپرس آب سرد در درمان خانگی بواسیر

برای کاهش علائم بواسیر مانند خارش و درد ، از کمپرس آب سرد به مدت 15 دقیقه استفاده کنید.برای هموروئید های بزرگ و خیلی دردناک، کمپرس آب سرد یک تسکین دهنده عالی است. همیشه یخ را درون یک پارچه یا حوله بپوشانید و هرگز یخ را مستقیم روی پوست قرار ندهید.

استفاده از لباس هایی از جنس نخ و پنبه

تعویض لباس های تنگ ساخته شده با پلی استر و استفاده از لباس هایی از جنس پنبه و نخ باعث می شود تا محدوده مقعد خشک و تمیز باقی بماند و در نتیجه باعث کاهش علائم هموروئید می شود. برای شست و شوی لباس ها از مواد شست و شوی بدون عطر استفاده کنید. همچنین برای شست و شوی لباس های نخ و پنبه ای در طول بیماری از نرم کننده های مخصوص لباس هم استفاده نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *